Propozície

UPOZORNENIE: toto nie sú kompletné propozície, údaje priebežne dopĺňame!

 

ČO JE NOVODUBNICKÝ MARATÓN?

Najstarší a historicky najťažší vytrvalostný pretek horských bicyklov na Slovensku. (22. ročník)

Otvorené majstrovstvá Slovenskej republiky terénnych jednokoliek.

 

 KEDY A KDE

27.8.2016 v Novej Dubnici (Slovensko), prezentácia v športovej hale, štart a cieľ v amfiteátri letného kina

 

TRATE

MAYO FAMILY (9km/170m)

Naša najkratšia a nesúťažná trať. Ak sa vám nechce v cieli čakať na príbuzných ktorí pretekajú na dlhších tratiach. Ak chcete stráviť príjemnú sobotu v prírode s priateľmi a deťmi. Zbaľte si do batôžkov pitie, jedlo a kľudne aj špekáčiky na opekanie. Žiadne ponáhľanie, máte čas. Aj tu vás však vypustíme do kopčekov v okolí Novej Dubnice, pôjdete asfaltkou, rozbitou asfaltkou, kamenistými cestičkami, poľnými cestami a lúkami. Tak s tým počítajte a ak môžete radšej nechajte doma odrážadlá, trojkolky, prívesné vozíky a cyklosedačky na bicykle. Bude to bezpečnejšie a viac si to užijete. Účastníkom na MAYO FAMILY nezabezpečujeme jedlo a nápoj v cieli. Prvý krát v našej histórií majú účastníci tejto trate pri včasnom prihlásení sa ŠTARTOVNÉ ZDARMA! Štart -  11:30 hod.

MAYO BASIC (17km/430m)

Jedna trať s dvoma poslaniami. Je to súťažná trať na Otvorené Majstrovstvá Slovenskej republiky jednokoliek - kategória MUNI. Ale zároveň je to aj trať pre vyznávačov pohodovej jazdy na dvoch (ideálne hrubých) kolesách. Ako cyklisti sa aj tu môžete po trati presúvať s batôžkom na chrbte skoro celý deň. Môžete piknikovať na lúke a v kľude obdivovať prírodu. Na tejto trati vyhlásime a odmeníme prvé tri miesta len v kategórií jednokoliek. Všetci si však svoje časy nájdu po preteku vo výsledkovej listine - to ak sa chcete z nejakého dôvodu porovnávať s ostatnými výletníkmi. Pre vyjazdenejších a preteku chtivých mládežníkov však máme pripravenú ozajstnú súťažnú maratónsku trať - KLASIK. Štart - 11:00 hod.

KLASIK (42km/1250m)

Na túto trať vás chodí najviac a vôbec sa nečudujeme. Je krásna a určená všetkým hobby jazdcom, ktorí nenechávajú svoje bajky cez víkend opreté v pivnici. Zároveň je určená pre začínajúcich ambicióznych maratónskych pretekárov. Ak ste si u nás dali KLASIK minulý rok tak vás môžeme ubezpečiť, že tento rok si užijete jazdivejšiu trať s výrazne menším prevýšením. Úvodne kilometre vás povedú tak ako vlani cez Kaňovú k Trenčianskym Tepliciam kde už pôjdete aj úplne novými úsekmi. Energiu budete môcť doplniť na dvoch kompletných občerstvovacích staniciach (v Petrovej Lehote a na rázcestí medzi Omšením a Dolnou Porubou).

GPX súbor na stiahnutie. Už čoskoro pridáme mapu a výškový profil trate. Štart - 10:00 hod.

HARD (73km/2400m)

HARD znamená ťažky, takže toto nie je trať pre bábovky, ale pre pravidelne a poctivo bajkujúcich jedincov. Máme pre vás nové úseky, ale o Baske a hrebeňovku Baske - Homolka sme vás nepripravili, nebojte :-) Ako jeden z parádnych nových singlov môžeme vypichnúť napríklad zjazd z Veľkých lúk do Krásnej Vsi. Poradie a umiestnenie občerstvovačiek: Petrova Lehota (komplet), Slatinka nad Bebravou (komplet), Baske (pitná), rázcestie medzi Dolnou Porubou a Omšením (kompletná). Pripomíname, že na vrchole Baske môže najrýchlejšia žena získať prémiu - TEKMAR Kráľovna Baske.

GPX súbor na stiahnutie. Už čoskoro pridáme mapu a výškový profil trate. Štart - 9:00 hod.

NIVEA KING (101km/3400m)

Táto trať je určená nejvytrvalejším a najvytrénovanejším milovníkom horských maratónov. Do cesty sa vám okrem množstva iných kopcov postaví i vrcholček Baske. Avšak skôr ako ho budete môcť zdolať zakrúžite okolím Petrovej Lehoty a potom aj Slatinky nad Bebravou. Tento úsek je na našom maratóne úplnou novinkou. Jeden z krásnych nových technických úsekov je napríklad úsek zo Sedla Lúčky do Peťovky. Poradie a umiestnenie občerstvovačiek: Petrova Lehota (komplet 2x), Slatinka nad Bebravou (komplet 2x), Baske (pitná), rázcestie medzi Dolnou Porubou a Omšením (kompletná). Pripomíname, že na vrchole Baske môže najrýchlejšia žena získať prémiu - TEKMAR Kráľovna Baske. Ak ste išli KING aj vlani, tak vedzte, že trať je približne o tri kilometre kratšia, má skoro o 500 výškových metrov menej a celkovo je príjemnejšia. Víťazi tejto trate získajú okrem iného aj kozmetické balíčky, ktoré venuje NIVEA

GPX súbor na stiahnutie. Už čoskoro pridáme mapu a výškový profil trate. Štart - 8:00 hod.

KATEGÓRIE

MAYO FAMILY: bez vyhlasovania výsledkov

MAYO BASIC:  MTB - bez vyhlasovania výsledkov, MUNI - spoločná majstrovská kategória jednokolkárov muži + ženy

KLASIK: JUNIORI (dievčatá + chlapci 9-17 rokov), MUŽI (18 rokov a viac), ŽENY (18 rokov a viac)

HARD: MUŽI (16- 34 rokov), VETERÁNI 1 (35-49 rokov), VETERÁNI 2 (50 rokov a viac), ŽENY (16 rokov a viac)

NIVEA KING: MUŽI (18-40 rokov), VETERÁNI (41 rokov a viac), ŽENY (18 rokov a viac)

 

ŠTARTOVNÉ A PRIHLASOVANIE

Uhradené prevodom do 1.8.2016: MAYO FAMILY - zdarma!, MAYO BASIC - 6€ / 160Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 11€ / 290Kč

Uhradené prevodom od 2.8. do 20.8.: MAYO FAMILY - zdarma!, MAYO BASIC - 9€ / 230Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 16€ / 420Kč

Uhradené osobne na prezentácií dňa 26.8.2016: MAYO FAMILY - zdarma!, MAYO BASIC - 11€ / 310Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 22€ / 580Kč

Uhradené osobne na prezentácií v deň preteku 27.8.2016: MAYO FAMILY - 3€ / 80Kč, MAYO BASIC - 14€ / 360Kč, KLASIK, HARD, NIVEA KING - 26€ / 690Kč

Štartovné zahŕňa: štartovný balíček (s číslom, čipom a darčekmi od sponzorov), občerstvenie na trati, jedlo a nápoj v cieli (neplatí pre MAYO FAMILY), zdravotnícke zabezpečenie, možnosť umyť si bicykel a osprchovať sa, možnosť zúčastniť sa tomboly (losuje a odmeňuje sa na základe štartového čísla, majte ho preto u seba) a ešte jedno prekvapenie, ktoré vám čoskoro odhalíme.

Vklady dopredu prihlásených účastníkov, ktorí sa preteku nezúčastnia, nebudú vrátené. Organizátor si vyhradzuje právo podujatie zrušiť v prípade extrémne nepriaznivého počasia alebo ohrozenia zdravia a života účastníkov, bez nároku na vrátenie štartovného. V období od 21.8. do 25.8 sa nedá na pretek prihlásiť a uhradiť platbu žiadnym spôsobom. Za riadne prihláseného budete považovaný až po riadnej registrácií v systéme a po prijatí vašej platby na našom účte.

Všetci títo účastnící, ktorí v roku 2000 absolvovali trať KING v časovom limite majú ŠTARTOVNÉ ZDARMA! Občania s ťažkým zdravotným postihnutím platia POLOVIČNÉ ŠTARTOVNÉ, v tomto prípade sa však na prezentácií musia preukázať platným preukazom ZŤP a do poznámky k platbe uveďte "ZŤP". Pokiaľ ste v niektorej z našich súťaží vyhrali voľné štartovné, zoberte si prosím poukaz so sebou na prezentáciu.

Číslo účtu pre platbu v EUR: IBAN - SK6483605207004202143585 (mBank) Ako variabilný symbol použite dátum narodenia vo formáte DDMMRRRR.

Číslo účtu pre platbu (v CZK) z Českej republiky: 2181702173/0800 (Česká spořitelna) Ako variabilný symbol použite dátum narodenia vo formáte DDMMRRRR.

 

PRIHLASOVANIE EŠTE NIE JE SPUSTENÉ - NEUHRÁDZAJTE PRETO ZATIAĽ ŽIADNE PLATBY!

 

MARATÓNSKA RODINA

Opäť vyhlasujeme súťaž o maratónsku rodinu. Prehovorte konečne váhajúce polovičky, starých rodičov a deti, pretože zúčastniť sa Vám určite vyplatí! Do súťaže o maratónsku rodinu sa môže prihlásiť len najbližšia rodina. To znamená: otec, mama, dedko, babka, syn a dcéra. Vzdialenejší príbuzenský vzťah ako je ujo, teta, bratranec, sestrenica a pod., nie je možné prihlásiť do maratónskej rodiny. Minimálny počet členov tímu maratónskej rodiny je tri. Každý člen maratónskej rodiny sa môže prihlásiť na inú trať a je jedno či pôjde o pretek na bicykloch alebo beh. To znamená napríklad, že otec môže ísť na najťažšiu trať, syn bude pretekať na jednokolke a matka s dcérou si rekreačne prevezú na najkratšej trati. Vyhráva rodina s najväčším počtom zúčastnených pretekárov. V prípade rovnakého počtu pretekárov u viacerých rodín, vyhráva rodina s mladším vekovým priemerom. Každá prihlásená maratónska rodina má zadarmo jedno štartovné (s najnižšou hodnotou). Ak sa niekto z rodiny zúčastní trate MAYO FAMILY,ďalšie voľné štartovné sa už rodine neuzná. Ako rodina sa zaprezentujete vyplnením názvu rodinného tímu na prihláške. Na prezentáciu si doneste so sebou doklad pomocou ktorého jasne preukážete, že sa jedná o najbližší príbuzenský vzťah.


 TEKMAR KRÁĽOVNÁ BASKE

TEKMAR Kráľovná Baske je horská prémia pre ženy na dvoch najdlhších tratiach. Víťazkou sa stane pretekárka, ktorá sa ako prvá vyštverá na najvyšší bod trate, vrchol Baske a prihlási sa u obsluhy občerstvovacej stanice. Podmienkou je absolvovanie celého maratónu. V cieli bude víťazka odmenená zdravými dobrotami od spoločnosti TEKMAR

 

TRIČKO

Aj tento rok vám ponúkneme  možnosť objednať si maratónske tričko v originálnom designe. Tričko je bavlnené a jeho cena je 8 EUR. Tričko sa nebude dať zakúpiť priamo na maratóne, musíte si ho objednať a uhradiť spolu so štartovným a to najneskôr do 1.augusta 2016.

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

1.8.2016 - len do tohoto dátumu je možné objednať si maratónske tričko a platíte najlacnejšie štartovné. Trať MAYO FAMILY je zdarma.

20.8.2016 - len do tohoto dátumu sa môžete na pretek prihlásiť cez web a zaplatiť štartovné prevodom. Tričko sa už objednať nedá.

21.8. - 25.8. - nepríjmame žiadne úhrady štartovného a nedá sa prihlásiť na maratón

26.8. - prihlásiť sa a uhradiť štartovné môžete len osobne na prezentácií

27.8. - deň preteku.

Prihlásiť sa a uhradiť štartovné môžete už len osobne pred pretekom na prezentácií.

8:00 - štart NIVEA KING

9:00 - štart HARD

10:00 - štart KLASIK

11:00 - štart MAYO BASIC

11:30 - štart MAYO FAMILY

15:00 - vyhlásenie výsledkov Otvorených majstrovstiev Slovenskej republiky v kategórií jednokoliek

17:15 - vyhlásenie výsledkov cyklistických kategórií, špeciálnych cien a nasledovať bude tombola

 

ĎALŠIE ÚDAJE POSTUPNE PRIDÁVAME

 

OSTATNÉ

Účastník pretekov musí dbať, aby jeho vybavenie (bicykel s jeho príslušenstvom a pripojenými prvkami, prilba, športový úbor, atď.) nebolo z hľadiska jeho kvality, použitého materiálu a technického pojatia zdrojom žiadneho nebezpečia ako pre neho samotného ako aj pre ostatných pretekárov.

Počas jazdy na bicykli a počas behu je z bezpečnostných dôvodov zakázané telefonovať a používať slúchadlá.

Cyklisti a jednokolkári sú povinní mať prilbu na hlave počas celého preteku. Porušenie tohoto nariadenia je dôvodom pre diskvalifikáciu.

Trate budú tradične označené predovšetkým igelitovými fáborkami (mlíko), potom značkami nasprejovanými na stromoch, kameňoch a asfalte a
vápnom.

Väčšia časť tratí vedie po spevnených lesných cestách a horských chodníkoch. Asfaltu, ale aj opačného extrému je minimum.

Oficiálny protest proti výsledkom môžete podať v cieli písomnou formou oficiálnemu rozhodcovi akcie. A to najneskôr do 15 minút po vyhlasení výsledkov s vkladom 20€. Tento v prípade zamietnutia protestu prepadá v prospech usporiadateľa.

Pretekár štartuje na vlastné nebezpečenstvo a zodpovednosť.

Usporiadateľ nezodpovedá za škody účastníkom vzniknuté ani ním spôsobené.

Všetci účastníci sa musia správať športovo a umožniť ostatným účastníkom, aby ich predbehli bez prekážania, prípadne aby ostatných obiehali bez ohrozenia seba aj predbiehaných.

Pretek sa koná za plnej cestnej premávky a účastník preto musí dodržiavať pravidlá cestnej premávky.

Mimo vyznačené občerstvovacie stanice nie je možné vyhadzovať akýkoľvek odpad.  V opačnom prípade, bude pretekár diskvalifikovaný.

Ak účastník opustí trať z hocakých príčin a chce pokračovať v preteku, musí sa vrátiť na trať v tom istom bode ako ju opustil.

Účastník, ktorý neprejde riadne celú trať a pretek nedokončí nesmie prejsť cieľovým oblúkom.

Trasa maratónu bude značená len pre tento pretek. Mimo preteku sa nebude používať, aby nedochádzalo k nadmernej erózii a plašeniu zvierat.

Odporúčame mať pri sebe mobilný telefón, kartičku poistenca a základné náradie na opravu bicykla/defektu (nakoľko nebudeme mať na trati servis bicyklov).

V prípade nepriaznivého počasia sa trate nebudú skracovať. Je možné sa pred pretekom na prezentácií prehlásiť na ľahšiu trať.

Organizátor preteku si vyhradzuje právo zmeny programu.

Odporúčame v prihláške vyplniť telefónne číslo na mobil, po prejazde cieľom dostaneme sms správu o vašom umiestnení a čase.

Pretekári, ktorí predčasne odštartujú, neprejdú všetkými kontrolami, nešportovo sa správajú počas preteku, alebo si zložia ochrannú prilbu, budú diskvalifikovaní so stratou všetkých práv.

Každý pretekár môže byť na trati fotografovaný a svojou účasťou k tomu dáva súhlas. V rámci servisu Hviezda FaxCopy môže byť kontaktovaný spoločnosťou FaxCopy.

Tombola sa bude losovať na základe štartových čísiel, treba ich mať preto u seba.

Jedlo a nápoj v cieli sa bude vydávať na základe kupónov na štartovom čísle, treba ich preto mať u seba.

Nevyzdvihnuté ceny a štartovacie balíčky nebudeme dodatočne zasielať poštou.

Počet štartovacích balíčkov je obmedzený a ich obsah môže byť rôzny. Nie je možné ich vymáhať.

Na trati a v cieli budú k dispozicií lekári a záchranári z Rescue Teamu a horskej služby. V prípade potreby sa ich nebojte osloviť a vyslať na miesto problému. V prípade úrazu alebo extrémneho vyčerpania, kontaktujete telefonicky Petra Latala (0907 131 319) , ktorý zaistí vyslanie pomoci. Prípadne kontaktuje usporiadateľov na trati. V prípade vážneho či hromadného úrazu je potrebné poskytnúť prvú pomoc a privolať lekára. Doporučujeme mať u seba mobilný telefón a kartičku poistenca. Dôležité telefónne kontakty budú uvedené na zadnej strane štartového čísla.

UPOZORNENIE: toto nie sú kompletné propozície, údaje priebežne dopĺňame!