Dubničák 2023

MTBIKER Novodubnický maratón 2023 vo faktoch, obrázkoch a videách.

Na občerstvovačke sa našli okuliare. Ak ich postrádate píšte na novodubnicky@maraton.sk

29.ročník sa uskutoční 24.augusta 2024

VÝSLEDKY


Ak sa vám stalo, že ste sa prihlasovali osobne na prezentácií a nezadávali ste svoj email, nemohol vám prísť kupón na fotografiu z FaxCOPY Pro. Ak patríte do tejto skupiny a máte záujem o kupón na bezplatné stiahnutie svojej fotografie z maratónu, napíšte svoje štartové číslo a email na adresu: fotime@faxcopypro.sk a kupón vám zašlú.Text zverejnený po maratóne:

Vlani o takomto čase sme písali zhrnutie práve skončeného Dubničáku v ktorom sa spomínal dážď, mrholenie, blato. Nieže by tento rok neboli blatisté úseky ale rozhodne sa nikto nemohol sťažovať, že zmokol a bola mu zima. Tento ročník bol horúci, možno až veľmi.

Počasie bolo aké bolo. Iné ako vlani ale opäť vás vytrápilo na tratiach. Ako keby už tak neboli dosť náročné, však? Teší nás, že nám nik neskolaboval na trati a všetci ste sa vrátili do cieľa. A tento rok sme ani nezaznamenali žiadny vážnejší úraz. Ďakujeme vám za to. Za vzájomnú ohľaduplnosť aj za pozornosť na cestách a hlavne v dojazde na námestie.

A to je kapitola sama o sebe – námestie. Asi sme vám to trochu skomplikovali, rovnako ako aj sebe. Námestie v Novej Dubnici má svoje čaro a časom bude ešte krajšie, až čerešne ešte povyrastú. Je to pomerne veľký, bezpečný a prehľadný priestor v srdci mesta s potrebným technickým zabezpečením. Miesto, ktorým sa premelie množstvo obyvateľov. Chceli sme vám ukázať, že Nová Dubnica nie je len o krčme niekde na okraji mesta. Chceli sme vás ukázať novodubničanom, pretože ako sme zistili, mnohí stále nevedia prečo sa každý rok koncom augusta Nová Dubnica plní cyklistami. Je to malé mesto a z jedného konca na druhý sa pešo dostanete za desať minút. K parkovacím miestam, do haly a školy to je z námestia naozaj len kúsok. Nevýhodou bola prakticky nemožnosť sa na ploche námestia schovať  do chládku a naopak, v prípade dažďa by bola nemožnosť sa skryť pred ním. To sa dalo v podstate len v podlubí okolo námestia. Možno sa s tým ale do budúcnosti bude dať niečo urobiť. Uvidíme… Dubničák teda začínal a končil na námestí a vidíme, že vaše reakcie na túto zmenu sa rôznia. Naše tiež. Táto téma sa u nás bude ešte veľa preberať. A ako to dopadne budete snáď vidieť o rok.

Mrzia nás problémy s jedálňou a ospravedlňujeme sa, že sme vám skomplikovali prístup do nej.  Snažili sme sa vám uľahčiť orientáciu a preto sme vám do tašiek napchali mapky areálu.  Mapa bola aj v hale a hala oblepená šípkami kam ísť. Kampaňovali sme na webe a Facebooku. A v sobotu pred obedom sme zistili, že všetko je inak, že sa do jedálne nedostanete kadiaľ ste sa mali. Situáciu sme sa snažili aspoň trochu zachrániť  prelepením označenia na hale a spíkrom. Ospravedlňujeme sa vám za tento chaos. Nejaké zmätky priniesla aj interná komunikácia medzi nami a hlavným partnerom podujatia z čoho pocítilo zopár jednotlivcov istú skrivodlivosť. Omylom sme vyhlásili nesprávnu maratónsku rodinu a dostali sme výtku za tombolu. Veríme, že sme si to už vysvetlili a naprávame čo ide. A samozrejme zapracujeme na tom, aby sa to už nezopakovalo.

Mrzí nás neveľký počet cyklistiek na dlhých tratiach. Na HARDe priam mizivá účasť… Ide o strach z náročnej trate? Je to možné. Trasa síce už nemala 100 kilometrov, ale stále išlo o naozaj výživné jazdenie. Treba mať niečo v nohách. Všímame si, že trend nízkej účasti žien na dlhých tratiach už dorazil aj k našim západným susedom. Hmm. Ale počuli sme aj nejeden názor, že ženy sa boja – nás chlapov. Nepekné skúsenosti s tým ako ich muži na tratiach rôznych maratónov agresívne predbiehali, ohrozovali a boli vulgárni. To vážne, chlapi? Tí, ktorých sa to týka možno vedia a mali by sa riadne hanbiť. A takí debilkovia k nám nemusia vôbec chodiť. My si ženy vážime. Sme radi za všetky dievčatá a ženy ktoré nám pomáhajú s maratónom a radi do tímu nejakú priberieme.  Sme radi za každé dievča, ženu a dámu ktorá vysadne na bicykel a vydá sa niektorú z našich tratí. Dievčatá, ak viete ako vám môžeme Dubničák viac spríjemniť či zatraktívniť, dajte nám vedieť. Aby aspoň tie stupienky víťazov boli budúci rok kompletne obsadené. Máme vás radi.  

MTBIKER Novodubnický maratón napísal 28. ročník. Je to vysoké číslo a ľudia majú vysoké očakávania od „ostrielaných“ organizátorov. A právom. Jedna vec sú očakávania pretekárov a druhá vec sú okolnosti, možnosti a schopnosti nás, ľudí ktorí sa im snažia vyhovieť.  Hej, aj my sme len ľudia, maratón nás neživí a ak vás to nezaujíma ani ďalej nečítajte. Vy si predsa zaplatíte, tak máte dostať perfektný servis a basta.  Maratón pre vás robí okrem nás nezištne aj množstvo ďalších ľudí. Nie všetko sa dá zaplatiť peniazmi, aj keby sme mali neobmedzený budget.  Sú ľudia, firmy a inštitúcie ktorým chceme úprimne poďakovať:

Sme vďační priateľom v zázemí, všetkým sponzorom podujatia, babám a chalanom z MTBIKERa, mestskému úradu a pánovi primátorovi, pridruženým mestským organizáciám, mestským policajtom… Ďalej obciam Petrova Lehota, Omšenie, Dolná Poruba a mestu Trenčianske Teplice . Ďakujeme tiež  pozemkovým spoločenstvám, urbárom, vlastníkom pozemkov, Lesom SR, pánovi  Bábikovi a Pivnému Baru U Beznáka. Ďakujeme tiež ľuďom z Amfík pubu, pani kuchárkam, správcovi plavárne a pánovi Matejčíkovi. Ďakujeme riaditeľom škôl za poskytnutie zázemia a parkovania. Ďakujeme záchranárom a zdravotnej službe v cieli, ľuďom v bufetoch na tratiach. Ďakujeme Romanovi Barényimu za to, že to ráno nevzdal a dorazil včas – on už vie… Takmer nakoniec ďakovačky si nechávame vás – VIP – priatelia, kamaráti a známy známych, turisti, cyklisti, strážcovia prírody a všetci vy čo ste šli do lesov a lúk značiť a odznačovať  trate, stáť tam kdesi v tramtárií a ukazovali ste cyklistom správny smer. Ďakujeme! Vážime si vašu prácu. A ak ešte môžeme pokračovať, ďakujeme našim rodinám a láskam. Nemáte to s nami ľahké, vieme. Čím sa viac blíži maratón, tým menej máme na vás čas a sme ovrčanejší. 🙁 Ospravedlňujeme sa a ďakujeme za trpezlivosť s nami. Keby sme sa nemali o koho oprieť, nebolo by tu  čom písať, nebol by maratón.

No a vám, naši účastníci, cyklistický priatelia patrí vďaka za bohatú účasť. Prišlo vás 533 a verte, že sme sa potešili každému jednému z vás. Nie ste pre nás len nejaké číslo. Každý z vás je hrdina mtb. Ďakujeme.

V tejto chvíli máme prečítané asi všetky vaše hodnotenia nášho-vášho maratónu, na vašom názore nám totiž záleží. Zapracujeme na čom sa bude dať. Dubničák je síce najstarší mtb maratón na Slovensku ale ani jeden rok nebol bez problému či nejakej chyby na našej strane. A buďte si istí, že ani ten ďalší ročník nebude úplne bez chýb. To vám môžeme už teraz sľúbiť. Rovnako vám však vieme sľúbiť, že ak naberieme psychické a fyzické sily, opäť dáme všetko do toho, aby ste u nás boli maximálne spokojní. O tom ako nám to zas (ne)vyjde sa môžete do Novej Dubnice prísť presvedčiť 24.augusta 2024.

Zdenko, Luboš, Peter, Roman a Martin