MTBIKER Novodubnický maratón

Dubničák 2021

MTBIKER Novodubnický maratón 2021. 26.ročník – tu budú pribúdať všetky aktuality o práve skončenom podujatí.

Vaše postrehy a dojmy, linky na články či galérie nám môžete zasielať aj na email novodubnicky@maraton.sk alebo priamo do podujatia na Facebooku. Vopred ďakujeme za všetky názory.

Maratón môžete ohodnotiť aj na stránke MTBIKER

VÝSLEDKY

Spolu odštartovalo 560 pretekárov.

Absolútny víťaz: Rudolf Dzureň (Outsiterz)

TEKMAR Kráľovná Baske: Mária Gräffingerová

Najpočetnejšia maratónska rodina: Bukovčákova

Najstarší účastník: Peter Fleško (73 r.)

Extra-brutal výkon: Karol Koncový absolvoval celú trať KING na gravelom bicykli a porazil nejedného bikera na horáku.

Urobili sme otvorený fotoalbum na Google. Ak neviete kam so svojimi fotkami z Dubničáku, tak ich kľudne môžete nahrať do tohoto albumu.

STRATY A NÁLEZY: prilba BBB, bidon Nutrend, Bidon ELITE, 2x slnečné okuliare, náhradné sklá do slnečných okuliarov. Ak niečo z tohoto postrádate, píšte na novodubnicky@maraton.sk

reportáž od MRK

reportáž matho010

reportáž MTBIKER

video Denisa Dubovská

KLASIK krátko po štarte (video)

FAMILY krátko po štarte (video)

fotografie Bimjeam

fotografie FaxCopy Pro

fotografie Roman Holý


Obvykle po maratóne do miestnych novín píšeme niečo v tom zmysle, že Nová Dubnica sa po roku opäť zobudila do maratónskeho rána a privítala množstvo cyklistov z celého Slovenska a okolitých krajín. Ono by sa to celkom hodilo aj teraz, až na to “po roku“. Vlani totiž Dubničák nebol, museli sme ho zrušiť kvôli pandémií dva dni pred termínom. Aj pre naše súkromné životy bol posledný rok veľmi zjednodušene povedané zaujímavý. Niekto prišiel o prácu, niekto sa rozviedol, niekto sa oženil, niekomu sa narodil syn a niekomu sa čoskoro narodí dcéra. Tak snáď nebude núdza o budúcu generáciu rovnakých šialencov ako sme my. Vráťme sa ale od bulváru späť k maratónu.

V sobotu 22.8.2021 sa po dvadsiatich siedmych rokoch konal dvadsiaty šiesty ročník Novodubnického maratónu. Najstaršieho maratónu horských bicyklov na Slovenku. Toho, ktorý by sa nekonal keby sa nenašlo množstvo našich fanúšikov, ktorí si preniesli štartovné do ďalšieho roku a tých, ktorí nám nezištne venovali štartovné aby sme mohli uhradiť faktúry za už objednané služby a tovar. Toho, ktorý by sa nekonal keby sa na nás po neuskutočnenom ročníku vykašlali naši podporovatelia, spolupracovníci a sponzori. Nestalo sa. Podržali ste nás opäť a my sme sa nenechali znechutiť situáciou v spoločnosti a v neistej dobe sme sa do toho opäť pre vás pustili.

Z Novej Dubnice tak ráno vyrazilo do okolitých kopcov, lesov a lúk 560 natešených cyklistov a takmer všetci sa v poriadku popoludní aj vrátili. Ak opominieme nejaké úrazy, tak sa žiaľ musíme posťažovať na zopár jedincov, ktorí sa nevedia správať. Jedincov ktorí maratón niekde na trati vzdali a neunúvali sa nás o tom informovať. Veď načo. Niekto išiel domov a našli sa aj lokálny borci ktorí si veselo sedeli v cieli v krčme na pive. Takýchto ľudí sme museli večer obtelefonovávať a strachovali sme sa či neležia niekde v lese bez pomoci. Naozaj smutné a nezodpovedné.

Pozitívne dojmy z tohtoročného MTBIKER Novodubnického maratónu však jednoznačne prevažujú. Maťo si ako vždy s prehľadom ustrážil prihlasovanie pretekárov, kasu a zariadil milión maličkostí. Partia z MTBIKERu si tento rok premiérovo vzala pod svoje krídla bufety v Petrovej Lehote a v Turkoviciach a aj podľa vašich ohlasov to zvládli výborne. Veľmi nám opäť pomohli aj s prezentáciou. Veríme, že to spolu potiahneme aj v budúcnosti. Takáto spolupráca nášmu tímu veľmi pomohla sústrediť sa na to najdôležitejšie – na trate. Náš Ľuboš vytvoril pre borcov na najdlhšej trati parádny nový úvod maratónu. Vďaka spolupráci s urbariátmi, okolitými obcami a majiteľmi pozemkov a za výdatnej pomoci množstva dobrovoľníkov sa mu podarilo potešiť vyznávačov rôznorodého terénu na všetkých štyroch tratiach. Chalan aktívne bicykluje a behá, takže dokonale pozná okolie. Nebojí sa chytiť do ruky sekeru či motorovú pílu a dlho do večera pred maratónom čistí trasy. Popri tom si manažuje značenie a ľudí na trati. Klobúk dolu. Tento rok sa podarilo naviazať spoluprácu aj s dobrovoľnými hasičmi z Kolačína a Omšenia, ktorí nám tiež významne pomohli so zabezpečením maratónu svojou prítomnosťou na dôležitých miestach. Veľká vďaka! Pár dní pred maratónom nám „vybuchol“ dlhoročný spíker, ale našťastie poslal za seba náhradu a aj Peter ktorému COVID-19 v rodine zabránil prísť dokázal aj na diaľku zaistiť lekársku a záchranársku pomoc. Takže aj toto sme nejak ustáli. Ani opatrenia okolo Covid-19, ktoré obmedzili dianie pred a počas maratónu neprekazili výbornú náladu v Amfíku kde to žilo. Videli sme slzy dojatia v cieli, veľké úsmevy i vyčerpanie. Opäť sme odmenili všetky ženy i deti na maratóne, vyhlásili špeciálne ceny, víťazov i tombolu. Rozdali sme jedlo i nápoje, prišlo i na dezert v podobne skvelej lokálnej zmrzliny. Opäť sme sa s vami mohli pozdraviť a prehodiť pár slov. Za zázemím maratónu je predseda klubu a riaditeľ podujatia Zdeno, respektíve jeho konexie s kadekým v meste :). A samozrejme tiež pán primátor, pracovníci oddelenia kultúry a športu mesta Nová Dubnica, zberného dvora, školy, kúpaliska a mestskej polície. Taktiež im úprimne ďakujeme. No a nakoniec je tu ešte Roman, ktorý (čo sa týka maratónu) pchá svoje nosisko asi všade a stará sa o obsah a formu tohto webu a FB účtu. Snáď sa na nikoho nezabudlo, ak áno, odpustite prosím, alebo sa ozvite a vynadajte mu.

S takýmito podujatiami je to ako s dobre namiešaným drinkom. Potrebujete kvalitné prísady: zohraný organizačný tím s rodinami ktoré majú pochopenie, množstvo obetavých dobrovoľníkov, záchranárov, ochotných úradníkov a inštitúcie, podnikateľov a firmy ochotné vrátiť niečo spoločnosti, dobré počasie a musí sa to všetko spolu v správny čas prepojiť tak, aby to ladilo. Tentokrát sa podľa vašich ohlasov v Novej Dubnici podával výborný koktejl. Ďakujeme.

Na ďalšiu rundu sa môžete zastaviť 20. augusta 2022.