MTBIKER Novodubnický maratón

Maratón 2020 a COVID-19

AKTUALIZOVANÉ 19.8.2020

Priatelia, je nám to ľúto, avšak na základe vyjadrenia Úradu verejného zdravotníctva tento rok rušíme MTBIKER Novodubnický maratón

Za 25 rokov sa stalo množstvo udalostí a zmien v spoločnosti i u nás v klube, ktoré ovplyvňovali dianie okolo Novodubnického maratónu. Veľakrát sme mali „na mále“, 25 rokov však “Dubničák“ nezastavilo nič.

Prišiel rok 2020 a pár dní pred podujatím sme nútení ho zrušiť. Od skorej jari svet morí neviditeľný nepriateľ zvaný COVID-19, pliaga, ktorá sa dotkla a stále dotýka každého z nás. Utrpela ekonomika, zdravie mnohých ľudí, každodenná pohodlná rutina a veľakrát aj medziľudské vzťahy. Áno, to všetko už viete, všade to počujete, čítate, denne s tým žijete. Svet sa proste zmenil. Od jari zápasíme s problémami okolo koronavírusu aj pri organizovaní nášho a vášho maratónu. Už to vyzeralo, že napriek všetkému sme zápas vyhrali a maratón s obmedzeniami ale predsa opäť bude. Verili sme, že vás po roku opäť uvidíme, prehodíme pár viet, alebo si len hlavou nenápadne kývneme na pozdrav. Nič z toho žiaľ ale nebude.

Nebudeme polemizovať, prečo padlo takéto rozhodnutie zo strany Úradu verejného zdravotníctva, o tom, aká závažná je situácia na Slovensku, o tom, aký nebezpečný koronavírus vlastne je, ani o tom, že inde sa predsa rôzne podujatia konajú. Je koniec. Nemá zmysel pokúšať, ísť na alebo za hranu odporúčania. Sme len zopár priateľov, ktorí robia Dubničák najlepšie, ako vedia popri zamestnaní a nezištne. Áno, nezištne. Nikto z nás si nezoberie na svedomie ohrozenie verejného (vášho i nášho) zdravia a s tým spojené problémy so zákonom a prípadné pokuty. Mimochodom, podľa informácií, ktoré sme dostali, sa pokuta za porušenie epidemiologických nariadení pohybuje od 3 000 do 20 000 eur. Aj najnižšia sadzba by náš klub zlikvidovala a pravdepodobne spôsobila prievan aj v našich súkromných peňaženkách.

Nemáme ani záujem riskovať povinnú 14-dňovú karanténu, ak sa na/po maratóne nájde čo i len jedna nakazená osoba. Takáto karanténa by sa netýkala len vás – všetkých účastníkov (a pravdepodobne aj rodinných príslušníkov), ale odstavili by sme okrem organizátorov napríklad aj celý Amfík pub, školskú jedáleň, sponzorov, časť mestského úradu a podobne. A tomu chceme predísť.
Zrušenie maratónu nás bolí, je to naša srdcovka.

Teraz o tom, čo vás zaujíma najviac – vaše peniaze.
V prípade záujmu o vrátenie štartovného vám ho samozrejme čo najrýchlejšie vrátime späť na účet. Nebojte sa, nebudeme špekulovať a zbytočne naťahovať čas.

Možnosti vrátenia štartovného:

  • presunutie štartovného na budúci rok na termín 21.8.2021
  • požiadanie o vrátenie štartovného
  • venovanie štartovného usporiadateľom podujatia na podporu už realizovaných aktivít spojených s jeho prípravou

Pamätné tričká: možnosti doručenia alebo jeho odmietnutie
Celkovo si ho objednalo 168 z vás, pričom výrobné náklady na každé jedno boli takmer 12 eur, čo predstavuje celkovo 2 000 eur. Práve toto je najväčšia nákladová položka, ktorá už bola vynaložená a museli sme ju aj uhradiť. Ak chcete podporiť maratón, nechajte si toto legendárne tričko, ktorým pomôžete organizátorom.

Možnosti pre tričká:

  • odobrať v Novej Dubnici alebo v MTBIKER centre Hrádok (možnosť do konca roka 2020)
  • dodať spolu s objednávkou z MTBIKER shopu na adresu (možnosť do konca roka 2020, či už cez tvoju objednávku alebo objednávku kamárta/ky)
  • vrátenie peňazí za tričko v plnej výške

Online formulár pre vrátenie štartovného a možnosti pre tričká je potrebné vyplniť na tomto odkaze.

Pevne veríme, že toto šialenstvo prehrmí a o rok je Novodubnický maratón v plnej sile späť. Už teraz si poznačte dátum 21.8.2021.

Na záver vám všetkým ďakujeme za dôveru a záujem o tento maratón. Ďakujeme aj všetkým, ktorí do poslednej chvíle pomáhali s prípravami podujatia a našim sponzorom.

Do skorého videnia v lepších časoch, priatelia.

Organizačný tím MTBIKER Novodubnického maratónu