MTBIKER Novodubnický maratón

Maratón a COVID-19

AKTUALIZOVANÉ 18.7.2021

Vzhľadom k neustále sa meniacim opatreniam okolo pandémie koronavírusu Covid-19 nateraz nedokážeme predpovedať ako to bude s našim podujatím vyzerať koncom augusta. Nevieme aké pokyny a odporúčania dostaneme od kompetentných orgánov. Je však možné, že sa maratónu budú môcť zúčastniť len „epidemiologicky bezpeční pretekári“. To znamená, že nie je vylúčené, že na prezentácií budete musieť preukázať informácie o očkovaní, prekonaní Covidu, či o čerstvom negatívnom teste na koronavírus. V opačnom prípade nebudete môcť štartovať na MTBIKER Novodubnickom maratóne a ak budete prihlásení dopredu nevrátime vám štartovné. Opakujeme – toto je teoretická možnosť, nateraz to neplatí. Mali by ste na to ale byť pripravení. V každom prípade vám odporúčame nechať sa riadne zaočkovať (ak vám to zdravotný stav dovoľuje).

Nateraz sme sa rozhodli zrušiť vydávanie a konzumácie teplého obeda v školskej jedálni ktorá by musela byť tento rok zdieľaná aj s veľkým množstvom hudobníkov ktorí majú v čase konania nášho maratónu v Novej Dubnici svoj festival. Po maratóne vám teda bude vydaná studená strava (veľmi pravdepodobne šunková a syrová bageta – ešte upresníme) ktorú si bude môcť zjesť individuálne niekde vonku.

V interiéri športovej haly bude povinné riadne prekrytie nosa a úst respirátorom resp. rúškom. Pri vstupe do haly bude k dispozícií dezinfekcia rúk.

Odporúčame priniesť so sebou riadne vyplnenú Prihlášku / Prehlásenie pretekára. Ak si ju budete vypisovať na mieste, dostane k dispozícií vlastné pero, ktoré vám zostane.

Z dôvodu obmedzenia zhromažďovania sa väčšieho počtu osôb zvažujeme aj zrušenie losovania tomboly.

Ak môžete, neberte radšej so sebou doprovod ktorý nebude pretekať.

Sledujete nás aj naďalej, informácie budeme aktualizovať hneď ako bude niečo nové. Dávajte na seba pozor, zostaňte zdraví.