MTBIKER Novodubnický maratón

NIVEA KING

NIVEA King má dĺžku 100km a prevýšenie 3400m.

Táto trať je určená nejvytrvalejším a najvytrénovanejším milovníkom horských maratónov.

Zahrievacie prvé kilometre vás zavedú do Trenčianskych Teplíc, odkiaľ vás čaká nádherný technický výšlap po singletracku na Klepáč. V Tepliciach sa ide tým istým úsekom tam aj späť, úsek je obojsmerný, preto vás prosíme, držte sa na pravej strane. Z Klepáča už len po hravom hrebeni na kraj Omšenia, aby ste sa opäť vrátili na serpentíny pod Klepáčom. Okrajom parku sa dostanete na Hurbanovu ulicu, choďte až k občerstvovacej stanici. Tu je otočka, aby ste si vychutnali nádherný okruh cez Klepáč ešte raz. Tentokrát už poznáte každú zákrutu, môžete si to naplno užívať. Keď prídete druhýkrát k občerstvovacej stanici, už nechoďte znova na Klepáč, ale rovno po ulici k miestu, kde ste sa ráno stáčali do Teplíc. Po krátkom stúpaní dosiahnete Petrovanské lúky a pestrým hrebeňom až k zjazdu do Petrovej Lehoty k ďalšej občerstvovačke. Tu si doplňte sily, odtiaľto vás bude čakať výdatné stúpanie až na Baske, najvyšší bod na trati. Budeme sa snažiť dostať sem okrem nápojov aj nejaké jedlo. Ako tyčinky, banány a podobné drobnosti. Takže by tu mal byť taká okresaná občerstvovačka. Okrem toho máme na tomto kopčeku ženskú horskú prémiu NIVEA Kráľovná Baske. Pod strmým zjazdom vás na rozdiel od Hardistov bude čakať odbočka doľava, to preto, aby ste sa po príjemnej zvážnici obtočili okolo Žihľavníka a mohli si užiť najvyšší bod Baske ešte raz. Druhýkrát vás už pustíme pod strmým zjazdom pekne po hrebeni na Homôlku. Následne zjazdom do Dolnej Poruby k občerstvovacej stanici Turkovice. Tu sa trať spája s Klasikom a do cieľa už pôjdete spolu. Už len posledné stúpanie cez lesy a lúky, opäť s krásnymi výhľadmi na Homôlku, Vápeč, Hoľazne a Slopský vrch. Sedlom prejdete medzi ne, a potom už len zjazdy a zvlnenou Langáčskou zvážnicou rýchly dojazd do cieľa. Do Kolačína budete zjazdovať nie po asfaltke, ale po lesnej ceste a lúky okolo kameňolomu. Časový limit na križovatke trás pri Veľkých lúkach je 13:30hod. a pod strmým zjadom pri Trtávke pre „kingov“, idúcich ešte raz na Baske (ktorí týmto bodom ešte neprešli druhý krát) je 14:00hod.. Časový limit na poslednej občerstvovačke „Turkovice“ je 16:16hod.

Časový limit na križovatke trás pri Veľkých lúkach je 13:30hod. a pod strmým zjadom pri Trtávke pre „kingov“, idúcich ešte raz na Baske (ktorí týmto bodom ešte neprešli druhý krát) je 14:00hod.. Časový limit na poslednej občerstvovačke „Turkovice“ je 16:16hod.

Bufety sú rozmiestnené na týchto kilometroch: 6.,19.,32.,44.,56.,68.,86.

Štart: 8:00hod., vyhlasovanie výsledkov 16:00hod., limit na dojazd do cieľa 17:30hod

Kategórie: MUŽI (18-40 rokov), VETERÁNI (41 rokov a viac), ŽENY (18 rokov a viac)

MAPA

GPX

VÝŠKOVÝ PROFIL

Pretekári na prvých troch miestach získajú aj pamätné hrnčeky, kompresné ponožky, darčekové poukazy do eshopu MTBIKER a kozmetické balíčky NIVEA.

Zmrzlináreň VELICE venuje všetkým účastníkom trate NIVEA KING malú zmrzlinu. Prevádzka sa nachádza hneď oproti športovej hale (cez cestu) kde prebieha prezentácia.

Najrýchlejší pretekár na tejto trati bez ohľadu na kategóriu získa Pohár primátora mesta Nová Dubnica a darčekový kôš.

nivea