novodubnicky maraton

PROPOZÍCIE

Novodubnický maratón

ČO, KEDY A KDE?

Najstarší a historicky najťažší vytrvalostný pretek horských bicyklov na Slovensku. (25. ročník)

24.8.2019 v Novej Dubnici (Slovensko), MAPA AREÁLU

Novodubnický maratón pre vás organizuje MTB klub Dubnica v spolupráci so serverom MTBIKER a  mestom NOVÁ DUBNICA

Podujatie sa koná pod záštitou predsedu TSK pána Jaroslava Bašku.

Všetky podrobnosti postupne pridávame. Odporúčame sledovať aj našu udalosť na Facebooku


TRATE:

KLASIK (41km / 1250m)
Na túto trať vás chodí najviac a vôbec sa nečudujeme. Je krásna a určená všetkým hobby jazdcom, ktorí nenechávajú svoje bajky cez víkend opreté v pivnici. Zároveň je určená pre začínajúcich ambicióznych maratónskych pretekárov, ktorí môžu pretekať v ktegórií JUNIORI. Na zahriatie vás čaká ľahké stúpanie po zvážnici k Trenčianskym Tepliciam, a postupne sa dostanete na príjemný hrebeň za Petrovanskými lúkami, ktorý si vychutnáte svojou pestrosťou. Po zjazde a lúčnych úsekoch vás bude čakať zaslúžená občerstvovačka v Petrovej Lehote. Po doplnení energie pôjdete peknou zvážnicou ukrytou v lese a v doline až na križovatku trás pod Veľkými lúkami, kde sa odpojíte od trate King a Hard. Nasledovať bude na výhľady bohatý úsek popod Žihľavník a ponad Omšenie, až prídete k ďalšej občerstvovacej stanici v Turkoviciach. Tu vás bude čakať už len posledné stúpanie, z ktorého je prvá časť v lese a druhá vedie po hrebeni lúk. Ako na dlani budete mať všetky okolité kopce – Vápeč, Homôlka, Baske, Hoľazne a Slopský vrch. Už len prejdete sedlom pomedzi ne, zjazdom sa napojíte na jemne zvlnenú Langáčsku zvážnicu a rýchlym zjadom vojdete do Kolačína. Tento rok nepôjdete dole o asfaltke, ale po lúkach okolo kameňolomu. Teraz vás budú čakať už len posledné 2 kilometre po ceste, tu si to môžte s pretekármi rozdať. Časový limit na križovatke trás pri Veľkých lúkach je 13:30hod. Časový limit na poslednej občerstvovačke „Turkovice“ je 16:16hod. Štartové číslo si v cieli nechajte u seba, na základe neho môžete vyhrať v tombole a vybrať si občerstvenie v cieli. Bufet je na 14-tom a 26-tom kilometri.

GPX


HARD (73km / 2450m)
HARD znamená ťažky, takže toto nie je trať pre bábovky, ale pre pravidelne a poctivo bajkujúcich jedincov. Zahrievacie prvé kilometre budú rovnaké, ako minulý rok, ale hneď po nich vás zavedieme do Trenčianskych Teplíc – v meste sa ide rovnaký úsek smerom tam aj späť – je obojsmerný! Preto vás prosíme, držte sa na pravej strane. Od občerstvovacej stanice vás čaká nádherný technický výšlap po singletracku na Klepáč. Odtiaľto po hravom hrebeni, kde sa vám ukáže na vás čakajúci kopec Baske, na kraj Omšenia, aby ste sa opäť vrátili na serpentíny pod Klepáčom. Okrajom parku sa dostanete k občerstvovacej stanici, a pre vás známym úsekom v Trenčianskych Tepliciach sa opačným smerom vrátite na križovatku trás. Po krátkom stúpaní dosiahnete Petrovanské lúky a pestrým hrebeňom až k zjazdu do Petrovej Lehoty k ďalšej občerstvovačke. Tu si doplňte sily, odtiaľto vás bude čakať výdatné stúpanie až na Baske, najvyšší bod na trati. Tento rok sa sem premiérovo budeme snažiť dostať okrem nápojov aj nejaké jedlo. Ako tyčinky, banány a podobné drobnosti. Takže by tu mal byť taká okresaná občerstvovačka. Okrem toho máme na tomto kopčeku ženskú horskú prémiu NIVEA Kráľovná Baske. Po tejto občerstvovačke sa užívaním lúk, zjazdov a výhľadov dostanete na Homôlku a cez Dolnú Porubu k občerstvovacej stanici Turkovice. Tu sa trať spája s Klasikom a do cieľa už pôjdete spolu. Už len posledné stúpanie cez lesy a lúky, opäť s krásnymi výhľadmi na Homôlku, Vápeč, Hoľazne a Slopský vrch. Sedlom prejdete medzi ne, a potom už len zjazdy a zvlnenou Langáčskou zvážnicou rýchly dojazd do cieľa. Tento rok do Kolačína budete zjazdovať nie po asfaltke, ale po lesnej ceste a lúky okolo kameňolomu. Časový limit na križovatke trás pri Veľkých lúkach je 13:30hod. Časový limit na poslednej občerstvovačke „Turkovice“ je 16:16hod. Štartové číslo si v cieli nechajte u seba, na základe neho vám vydáme občerstvenie a len s ním môžete vyhrať v tombole. Bufety sú rozmiestnené na týchto kilometroch: 6.,19.,30.,42.,58.

GPX


NIVEA KING (100km / 3400m)
Táto trať je určená nejvytrvalejším a najvytrénovanejším milovníkom horských maratónov. Zahrievacie prvé kilometre budú rovnaké, ako minulý rok, ale hneď po nich vás zavedieme do Trenčianskych Teplíc, odkiaľ vás čaká nádherný technický výšlap po singletracku na Klepáč. V Tepliciach sa ide tým istým úsekom tam aj späť, úsek je obojsmerný, preto vás prosíme, držte sa na pravej strane. Z Klepáča už len po hravom hrebeni na kraj Omšenia, aby ste sa opäť vrátili na serpentíny pod Klepáčom. Okrajom parku sa dostanete na Hurbanovu ulicu, choďte až k občerstvovacej stanici. Tu je otočka, aby ste si vychutnali nádherný okruh cez Klepáč ešte raz. Tentokrát už poznáte každú zákrutu, môžete si to naplno užívať. Keď prídete druhýkrát k občerstvovacej stanici, už nechoďte znova na Klepáč, ale rovno po ulici k miestu, kde ste sa ráno stáčali do Teplíc. Po krátkom stúpaní dosiahnete Petrovanské lúky a pestrým hrebeňom až k zjazdu do Petrovej Lehoty k ďalšej občerstvovačke. Tu si doplňte sily, odtiaľto vás bude čakať výdatné stúpanie až na Baske, najvyšší bod na trati. Budeme sa snažiť dostať sem okrem nápojov aj nejaké jedlo. Ako tyčinky, banány a podobné drobnosti. Takže by tu mal byť taká okresaná občerstvovačka. Okrem toho máme na tomto kopčeku ženskú horskú prémiu NIVEA Kráľovná Baske. Pod strmým zjazdom vás na rozdiel od Hardistov bude čakať odbočka doľava, to preto, aby ste sa po príjemnej zvážnici obtočili okolo Žihľavníka a mohli si užiť najvyšší bod Baske ešte raz. Druhýkrát vás už pustíme pod strmým zjazdom pekne po hrebeni na Homôlku. Následne zjazdom do Dolnej Poruby k občerstvovacej stanici Turkovice. Tu sa trať spája s Klasikom a do cieľa už pôjdete spolu. Už len posledné stúpanie cez lesy a lúky, opäť s krásnymi výhľadmi na Homôlku, Vápeč, Hoľazne a Slopský vrch. Sedlom prejdete medzi ne, a potom už len zjazdy a zvlnenou Langáčskou zvážnicou rýchly dojazd do cieľa. Do Kolačína budete zjazdovať nie po asfaltke, ale po lesnej ceste a lúky okolo kameňolomu. Časový limit na križovatke trás pri Veľkých lúkach je 13:30hod. a pod strmým zjadom pri Trtávke pre „kingov“, idúcich ešte raz na Baske (ktorí týmto bodom ešte neprešli druhý krát) je 14:00hod.. Časový limit na poslednej občerstvovačke „Turkovice“ je 16:16hod.

Štartové číslo si v cieli nechajte u seba, na základe neho vám vydáme jedlo, nápoj a len s ním môžete vyhrať v tombole.  Každý účastník tejto trate má nárok na mrazené prosecco od VELICE.

Bufety sú rozmiestnené na týchto kilometroch: 6.,19.,32.,44.,56.,68.,86. 

KING


MAYO FAMILY (14km / 400m) 

Naša najkratšia a nesúťažná trať.

V cene štartovného (5€) je obed v cieli, zmrzlina od VELICE, možnosť umyť si bicykel a zúčastniť sa tomboly.

K štartovnému si môžete do 1.8. doobjednať aj pamätné tričko.

Relive ‚Afternoon Jun 30th‘

Mapu, výškové profily a ďalšie i nformácie pridáme čoskoro.


KATEGÓRIE

MAYO FAMILY:  bez vyhlasovania výsledkov

KLASIK:  JUNIORI (dievčatá + chlapci 8-17 rokov), MUŽI (18-40 rokov), VETERÁNI (41 rokov a viac), ŽENY (18 rokov a viac)

HARD:  MUŽI (16- 34 rokov), VETERÁNI 1 (35-49 rokov), VETERÁNI 2 (50 rokov a viac), ŽENY (16 rokov a viac)

NIVEA KING:  MUŽI (18-40 rokov), VETERÁNI (41 rokov a viac), ŽENY (18 rokov a viac)


ŠTARTOVNÉ

NIVEA KING, HARD, KLASIK: prihlásiť sa môžete v štyroch vlnách, pričom platí, že čím skôr sa prihlásite, tým menej platíte. Po naplnení počtu pretekárov v jednej vlne sa automaticky platí štartovné z ďalšej vlny. Do predaja dávame štartovné pre maximálne 525 účastníkov na súťažné trate*.  Po naplnení tohto počtu sa už nebudete môcť prihlásiť na žiadnu z týchto troch tratí a to ani osobne na prezentácií.

  • 1.vlna: 125 pretekárov, štartovné 14,00 EUR / 370 CZK
  • 2.vlna: 150 pretekárov, štartovné  16,00 EUR / 420 CZK
  • 3.vlna: 175 pretekárov, štartovné  19,00 EUR / 500 CZK
  • 4.vlna: 75 pretekárov, štartovné  23,00 EUR / 600 CZK

MAYO FAMILY: na tejto nesúťažnej trati nie je žiadne obmedzenie počtu pretekárov, prihlasujte sa tu.

  • štartovné uhradené do 1.mája 3 EUR / 80 CZK
  • štartovné uhradené od 1.mája 5 EUR / 130CZK

IBAN účtu v EUR: SK27 8330 0000 0027 0162 7796

Pre platbu z ČR: 27 0162 7796/2010

Uhrádzate sumu ktorú vám vygeneruje systém po prihlásení resp. ktorú dostanete emailom.


Špecifický symbol je dátum narodenia vo formáte (RRRRMMDD)

 Štartovné na maratón zahŕňa: štartovný balíček (štartové číslo s čipom a darčekmi od sponzorov), občerstvenie na trati, jedlo a nápoj v cieli (bufet na trati neplatí pre MAYO FAMILY), zdravotnícke zabezpečenie, možnosť umyť si bicykel a osprchovať sa, možnosť zúčastniť sa tomboly (losuje a odmeňuje sa na základe štartového čísla, majte ho preto u seba).
Vklady dopredu prihlásených účastníkov, ktorí sa preteku nezúčastnia, nebudú vrátené. Organizátor si vyhradzuje právo podujatie zrušiť v prípade extrémne nepriaznivého počasia alebo ohrozenia zdravia a života účastníkov, bez nároku na vrátenie štartovného.

Všetci účastnící, ktorí v roku 2000 absolvovali trať KING v časovom limite majú štartovné zdarma. Ak medzi nich patríte, ozvite sa nám keď sa budete prihlasovať.

Občania s ťažkým zdravotným postihnutím platia POLOVIČNÉ ŠTARTOVNÉ, v tomto prípade sa však na prezentácií musia preukázať platným preukazom ZŤP a do poznámky k platbe uveďte „ZŤP“.

Vklady dopredu prihlásených účastníkov, ktorí sa preteku nezúčastnia, nebudú vrátené. Organizátor si vyhradzuje právo podujatie zrušiť v prípade extrémne nepriaznivého počasia alebo ohrozenia zdravia a života účastníkov, bez nároku na vrátenie štartovného. V období od 18.8. do 23.8. sa nedá uhradiť platba žiadnym spôsobom. Za riadne prihláseného budete považovaný až po riadnej registrácií v systéme a po prijatí vašej platby na našom účte. Doklad o zaplatení si zoberte so sebou pre prípad reklamácie.

Podmienkou účasti každého pretekára je vlasnoručne podpísaná prihláška, ktorú treba odovzdať na prezentacií a obsahuje aj Prehlásenie pretekára, v ktorom okrem iného podpisujete aj to, že ste si prečítali, porozumeli, súhlasíte a dôkladne ste sa oboznámili s propozíciami pretekov a Vyhlásením o právnej zodpovednosti pri ujme na zdraví a o využití autorských práv – Reverzom.

*Celkový počet účastníkov na súťažných tratiach je obmedzený na 625 pretekárov.

V prípade problémov s prihlásením kontaktujte priamo Martina Priečinského: mpriecinsky@maraton.sk mobil po 15:00 hod.: +421 949 321 921


NIVEA KRÁĽOVNA BASKE

NIVEA Kráľovná Baske je horská prémia pre ženy na dvoch najdlhších tratiach. Víťazkou sa stane pretekárka, ktorá sa ako prvá vyštverá na najvyšší bod trate, vrchol Baske a prihlási sa tu u obsluhy občerstvovacej stanice. Podmienkou je absolvovanie celého maratónu. V cieli bude víťazka odmenená balíkom dámskych kozmetických produktov od spoločnosti NIVEA a pamätnou šálkou od nás.         

nivea kráľovná baske

MARATÓNSKA RODINA

Opäť vyhlasujeme súťaž o maratónsku rodinu. Prehovorte konečne váhajúce polovičky, starých rodičov a deti, pretože zúčastniť sa Vám určite vyplatí! Do súťaže o maratónsku rodinu sa môže prihlásiť len najbližšia rodina. To znamená: otec, mama, dedko, babka, syn a dcéra. Vzdialenejší príbuzenský vzťah ako je ujo, teta, bratranec, sestrenica a pod., nie je možné prihlásiť do maratónskej rodiny. Minimálny počet členov tímu maratónskej rodiny je tri. Každý člen maratónskej rodiny sa môže prihlásiť na inú trať. To znamená napríklad, že otec môže ísť na najťažšiu trať, syn bude pretekať na Basicu a matka s dcérou si rekreačne prevezú na najkratšej trati. Vyhráva rodina s najväčším počtom zúčastnených pretekárov. V prípade rovnakého počtu pretekárov u viacerých rodín, vyhráva rodina s mladším vekovým priemerom. Každá prihlásená maratónska rodina má zadarmo jedno štartovné (s najnižšou hodnotou). Ak niekto z rodiny využije bezplatné prihlásenie na trať MAYO FAMILY, ďalšie voľné štartovné sa už Maratónskej rodine neuzná. Ako rodina sa zaprezentujete vyplnením názvu rodinného tímu na prihláške. Na prezentáciu si doneste so sebou doklad pomocou ktorého jasne preukážete, že sa jedná o najbližší príbuzenský vzťah.Víťazná rodina získa darčekový kôš ktorý venuje mesto NOVÁ DUBNICA.   


NAJRÝCHLEJŠÍ NOVODUBNIČAN

Milí cyklisti z Novej Dubnice, dávame vám možnosť predviesť sa a vyhlasujeme súťaž o najrýchlejšieho Novodubničana. Pravidlá sú prosté – vyhodnotíme prvého bajkera/bajkerku v cieli zo súťažných tratí Klasik, Hard a Nivea King. Len jedného, bez ohľadu na kategórie a ktorá z týchto tratí to bude. Podmienkou je riadna účasť na celom maratóne a v prihláške a dokladoch treba mať uvedené ako bydlisko mesto Nová Dubnica. Víťaz získa darčekový kôš ktorý venuje mesto NOVÁ DUBNICA.

Najrýchlejší Novodubničan

MARATÓNSKE TRIČKO

Takéto krásne tričko si môžete objednať spolu so štartovným do 1.8.2019. Cena trička je 12 EUR / 315 CZK ak oň máte záujem, je potrebné ho uhradiť spolu so štartovným. Tričko vám vydáme na prezentácií. 95% bavlna, 5% Elastan, 180 g/m², veľkostná tabuľka

maratónske tričko
tričko 2019 – predná strana
maratónske tričko
tričko 2019 – zadná strana

FOTOSERVIS

Každý účastník si bude môcť po preteku bezplatne vybrať a stiahnuť jednu zo svojich profesionálne zhotovených fotografií z nášho maratónu zo stránok HVIEZDA FaxCopy. V prípade záujmu o stiahnutie viacerých fotografií či zhotovenia nejakých produktov zo svojej fotografie platí cenník a podmienky spoločnosti FaxCopy. Účastník podujatia berie na vedomie, že počas preteku bude na trati pôsobiť fotoservis partnera podujatia.  Pre možnosť bezplatného stiahnutia fotografie od FOTOservis HVIEZDA treba mať v prihlasovacom systéme každý účastník riadne vyplnenú funkčnú e-mailovú adresu. Na prezentácií bude potrebné spolu s prihláškou podpísať aj nasledovný text:

V zmysle zákona o ochrane osobných údajov č. 18/2018 Z. z udeľujem súhlas spoločnosti Faxcopy Pro s.r.o. IČO: 47076178 na fotografovanie a zverejnenie mojich fotografií na stránke www.faxcopypro.sk v rozsahu fotografie (platí po dobu 5 rokov po podujatí) z podujatia a štartového čísla. Zároveň v tejto súvislosti udeľuje aj súhlas tejto spoločnosti so zaslaním informačného e-mailu na moju email adresu (platí po dobu 1 rok po podujatí), odkazujúcim na zhotovené fotografie.


ČASOVÝ HARMONOGRAM

31.7. – deadline na objednanie tričiek

20.8. – posledný termín na platbu prevodom

23.8. – prezentácia 17:00 – 21:00

24.8.2018 – deň preteku. Prihlásiť sa a uhradiť štartovné môžete už len osobne pred pretekom na prezentácií.

6:30 – začiatok prezentácie, prioritne sa budú vybavovať dlhé trate (športová hala/plaváreň)

8:10 – štart NIVEA KING

9:10 – štart HARD

10:10 – štart KLASIK

11:20 – štart MAYO FAMILY

13:30 – časový limit na križovatke trás pri Veľkých lúkach (KLASIK, HARD, NIVEA KING)

14:00 – časový limit pod strmým zjadom pri Trtávke pre NIVEA KING, idúcich ešte raz na Baske (ktorí týmto bodom ešte neprešli druhý krát).

14:00 – odmeňovanie detí na maratóne do 12.rokov (Amfík)

16:00 – časový limit na poslednej občerstvovacej stanici

16:30 – vyhlásenie výsledkov cyklistických kategórií a špeciálnych cien, odmeňovanie žien a nasledovať bude tombola

17:30 – časový limit na dojazd všetkých tratí do cieľa


OSTATNÉ

Všetky novinky a zaujímavosti pridávame do udalosti na Facebooku

Podmienkou účasti každého pretekára je vlasnoručne podpísaná prihláška, ktorú treba odovzdať na prezentacií a obsahuje aj Prehlásenie pretekára, v ktorom okrem iného podpisujete aj to, že ste si prečítali, porozumeli, súhlasíte a dôkladne ste sa oboznámili s propozíciami pretekov a Vyhlásením o právnej zodpovednosti pri ujme na zdraví a o využití autorských práv – Reverzom.

Účastník pretekov musí dbať, aby jeho vybavenie (bicykel s jeho príslušenstvom a pripojenými prvkami, prilba, športový úbor, atď.) nebolo z hľadiska jeho kvality, použitého materiálu a technického pojatia zdrojom žiadneho nebezpečia ako pre neho samotného ako aj pre ostatných pretekárov.

Účastníci sú povinní mať riadne upevnenú prilbu na hlave počas celého preteku. Porušenie tohoto nariadenia je dôvodom pre diskvalifikáciu. Počas jazdy na bicykli je z bezpečnostných dôvodov zakázané telefonovať a používať slúchadlá.

Trate budú označené predovšetkým igelitovými fáborkami (mlíko), značkami nasprejovanými na stromoch, kameňoch a asfalte a vápnom na zemi.

Väčšia časť tratí vedie po spevnených lesných cestách a horských chodníkoch. Asfaltu, ale aj opačného extrému je minimum.

Oficiálny protest proti výsledkom môžete podať v cieli písomnou formou oficiálnemu rozhodcovi akcie. A to najneskôr do 15 minút po vyhlasení výsledkov s vkladom 20€. Tento v prípade zamietnutia protestu prepadá v prospech usporiadateľa.

Pretekár štartuje na vlastné nebezpečenstvo a zodpovednosť. Usporiadateľ nezodpovedá za škody účastníkom vzniknuté ani ním spôsobené.

Všetci účastníci sa musia správať športovo a umožniť ostatným účastníkom, aby ich predbehli bez prekážania, prípadne aby ostatných obiehali bez ohrozenia seba aj predbiehaných.

Pretek sa koná za plnej cestnej premávky a účastník preto musí dodržiavať pravidlá cestnej premávky.

Trate prechádzajú chráneným územím, neschádzajte preto z vyznačených ciest a neničte prírodu. Mimo vyznačené občerstvovacie stanice nie je možné vyhadzovať akýkoľvek odpad. V opačnom prípade, bude pretekár diskvalifikovaný.

Ak účastník opustí trať z hocakých príčin a chce pokračovať v preteku, musí sa vrátiť na trať v tom istom bode ako ju opustil. Účastník, ktorý neprejde riadne celú trať a pretek nedokončí nesmie prejsť cieľovým oblúkom.

Časomiera je zabezpečená čipovou technológiu. Jednorazový čip sa nachádza v štartovom čísle.

Trasa maratónu bude značená len pre tento pretek. Mimo preteku sa nebude používať, aby nedochádzalo k nadmernej erózii a plašeniu zvierat.

Odporúčame mať pri sebe mobilný telefón, kartičku poistenca a základné náradie na opravu bicykla/defektu (nakoľko nebudeme mať na trati servis bicyklov).

V prípade nepriaznivého počasia sa trate nebudú skracovať. Je možné sa pred pretekom na prezentácií prehlásiť na ľahšiu trať.

Organizátor preteku si vyhradzuje právo zmeny programu.

Ubytovanie nezabezpečujeme.

Odporúčame v prihláške vyplniť telefónne číslo na mobil, po prejazde cieľom dostaneme sms správu o vašom umiestnení a čase.

Pretekári, ktorí predčasne odštartujú, neprejdú všetkými kontrolami, nešportovo sa správajú počas preteku, alebo si zložia ochrannú prilbu, budú diskvalifikovaní so stratou všetkých práv.

Nevyzdvihnuté ceny a štartovacie balíčky nebudeme dodatočne zasielať poštou. Obsah prezentačných balíčkov sa môže líšiť a je nenárokovateľný.

Na trati a v cieli budú k dispozicií lekári a záchranári z Rescue Teamu a horskej služby. V prípade potreby sa ich nebojte osloviť a vyslať na miesto problému. V prípade úrazu alebo extrémneho vyčerpania, kontaktujete telefonicky Petra Latala: 0907 131 319 , ktorý zaistí vyslanie pomoci. Odporúčame si uložiť toto telefónne číslo. Prípadne kontaktuje usporiadateľov na trati. V prípade vážneho či hromadného úrazu je potrebné poskytnúť prvú pomoc a privolať lekára. Doporučujeme mať u seba mobilný telefón a kartičku poistenca.

Tlačiareň WEBPRINT pre vás vytlačila motivačné samolepky k nášmu maratónu (na rám a pod…). Vypýtajte si v centre KRYOWELL, MTBIKER centrum v Hrádku, v BIKECENTRUM v Dubnici nad Váhom, v Cyklo1 v Trenčíne, vo VELICE a v MB SPORT v Novej Dubnici (oproti Panorexu).

V priestoroch štartu a cieľa bude predajný stánok ELEVEN SPORTSWEAR, servisný a predvádzací stánok SHIMANO, stánok MTBIKER a stánok s masérmi KRYOWELL